X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
قالب وبلاگ
زنان ورزشکار
 

شیر دادن به نوزادان باعث می‌شود کلسیم بدن مادر کاهش یابد و اگر برنامه‌ی ورزشی و غذایی مناسبی وجود نداشته باشد مادران دچار پوکی استخوان می‌شوند.

مطالعاتی که در کالج آمریکایی پزشکی ورزش انجام شده است، نشان می‌دهد مادرانی که به نوزادان خود شیر می‌دهند، باید ورزش‌های هوازی و استقامتی انجام دهند تا دچار پوکی استخوان ناشی از کمبود کلسیم نشوند.

چویل لاولیدی و همکارانش تراکم استخوان 20 زن را چهار تا 20 هفته بعد از زایمان بررسی کردند و دریافتند کسانی که ورزش نمی‌کنند حدود هفت درصد استخوانشان کم می‌شود.

لاولیدی می‌گوید: «هنگام شیر‌دادن به نوزاد، مادران حدود 200 میلی‌گرم از کلسیم بدن خود را به کودک می‌دهند. کلسیم با تراکم استخوان و سلامت مادر درارتباط است. این کمبود می‌تواند اسکلت بدن مادر را دچار مشکل کند. ما به مادران توصیه می‌کنیم تا ورزش کنند و بدین ترتیب از پوکی استخوان جلوگیری کنند.»

ورزش‌های قدرتی روند کاهش تراکم استخوان را کند می‌کنند. زمانی که ورزش‌های ترکیبی هوازی و قدرتی را سه بار در هفته انجام دهید تا 2.2% میزان کاهش تراکم استخوان را کم می‌کنند.

هم‌چنین این ورزش‌ها در کاهش وزن بعد از بارداری نیز موثر هستند. ورزش باعث کم‌شدن چربی بدن و افزایش عضلات مادران می‌شود.

لاولیدی می‌گوید: «زنانی که ما بر روی آنها تحقیق کردیم بعد از انجام برنامه‌ی ورزشی به مدت 16 هفته احساس سلامت و قدرت بیشتری داشتند. به علاوه انجام ورزش مداوم و روزانه به کل خانواده کمک می‌کند که فعال‌تر و سالم‌تر باشند.

  

منبع:ایسنا ورزشی

[ شنبه 23 شهریور‌ماه سال 1392 ] [ 09:54 ق.ظ ] [ بهاره شجاعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
<