قالب وبلاگ
زنان ورزشکار
 

جنیفر کارتر، دانشجوی دکترای دانشگاه سینسیناتی در دانشکده جامعه شناسی، تحقیقاتی در رابطه با مراقبت فیزیکی در زنان فوتبالیست انجام داده است.

کارتر در تحقیقات خود ابتدا تیم فوتبال زنان را مورد بررسی قرار داد و بیان کرده است که زنان چگونه باید بدن خود را برای این ورزش آماده کنند. وی می‌گوید: تحقیقات من نشان داده است که زنان فوتبالیست در فصل بازی و فصل تعطیلات به کمک تجهیزات ورزشی بدن خود را آماده می‌کنند و از تمرینات قدرتی و غیره برای آماده سازی خود استفاده می‌کنند. زنان نه تنها مشکلاتی با سایز تجهیزات و لوازم ورزشی دارند، بلکه دچار فقدان اطلاعات در زمینه چگونه آماده سازی بدن و استفاده از تجهیزات نیز هستند. تمام تجهیزات ورزشی از کلاه گرفته تا شانه بند و کفش برای مردان فوتبالیست طراحی شده‌اند و این قضیه مشکلاتی را برای زنان فوتبالیست حرفه‌ای ایجاد می‌کند، اگر تجهیزات ورزشی سایز مناسب بدن نباشند طبعا از بدن محافظت نمی‌کنند.

 

 زنان دچار فقدان تجهیزات ورزشی مناسب هستند، در واقع زمانی که برای زنان فوتبالیست فصل بازی است برای فروشگاه‌های ورزشی فصل تعطیلات فوتبال است.

کارتر می‌گوید تمرینات برای آماده سازی و تمرینات قدرتی مانند وزنه‌برداری، تمرینات هوازی و تمرینات مربوط به فوتبال هم برای مردان فوتبالیست و هم زنان فوتبالیست لازم است. بیشتر زنان فوتبالیست فصل استراحت خود را بدون مربی تمرین می‌کنند.

زنان اطلاعات زیادی درباره استفاده از تجهیزات ورزشی ندارند و کسی آنها را در این زمینه راهنمایی نمی‌کند. این قضیه باعث می‌شود خطر مصدومیت بیشتر شود و تاثیرات تمرینات کمتر باشد.

بیشتر مصدومیت‌هایی که زنان فوتبالیست به آنها دچار می‌شوند، لک صورت، کبودی، بریدگی و خراشیدگی‌های معمول است.

کارتر تحقیقات خود را بر روی فوتبالیست‌هایی با تجربه‌ها و گذشته‌های مختلف انجام داد که شغل‌های متفاوتی داشتند، وی بیان کرده است که با وجود این که این زنان به طور حرفه‌ای بازی می‌کردند، درآمد چندانی از فوتبال کسب نمی‌کنند و بیشتر تجهیزات و خرج‌های خود را باید خودشان تامین کنند.

تحقیقات این چنین به پیشرفت فوتبال بانوان کمک می‌کند تا آنها نیز شرایطی برابر با مردان داشته باشند و علاوه بر تربیت ورزشکار حرفه‌ای ، شرایطی فراهم شود تا زنان نیز بتوانند از تجهیزات مناسب خود استفاده کنند و اطلاعات کافی راجع به چگونه آماده سازی بدن خود داشته باشند.  

 

http://isna.ir

[ یکشنبه 2 تیر‌ماه سال 1392 ] [ 01:10 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
<