X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
قالب وبلاگ
زنان ورزشکار
 

 

بازیهای المپیک تابستانی 2012 تحت عنوان "المپیک 2012: سال زنان" نیز شناخته می شود؛ زیرا برای اولین بار در تاریخ این بازیها، زنان در تمام تیم ها و رشته های ورزشی حضور دارند. 

 زنان امسال رکورددار بالاترین تعداد شرکت کننده در این بازیها نیز هستند، زیرا حدود 45 درصد کل بازیکنان را در المپیک امسال تشکیل می دهند.  
امسال برای اولین بار بازیکنان زن از کشورهای عربستان، قطر و برونئی به بزرگترین رویداد ورزشی جهان اعزام شده اند. 
 

رئیس کمیته بین المللی المپیک، در مراسم افتتاحیه این بازیها در لندن، ضمن اظهار خرسندی از افزایش حضور زنان در این بازیها، آن را نشانه ای از پیشرفت و توسعه تساوی حقوق زنان و مردان در جهان دانست.
بازیکنان زن کشور عربستان با پوشش و حجاب اسلامی در افتتاحیه این بازیها حضور داشته و کشور برونئی بالاخره پس از سالها سنت و رسم ممنوعیت شرکت زنان در این بازیها را با فرستادن یک دونده زن به این بازیها، شکسته است.  

      
با این حال، برخی مخالفت ها برای حضور زنان مسلمان باحجاب برای شرکت در این بازیها، به عنوان مثال مخالفت فدراسیون بین المللی جود و چالشی جدید برای این بازیکنان خواهد بود.
حضور پررنگ زنان در بازیهای المپیک تابستانی 2012 لندن، در حالیست که تنها 16 سال پیش در المپیک 1996، 26 کشور جهان هیچ نماینده زنی در این بازیها نداشته است.  

منبع باشگاه خبرنگاران 

 

  

 

[ دوشنبه 9 مرداد‌ماه سال 1391 ] [ 11:48 ق.ظ ] [ بهاره شجاعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
<