X
تبلیغات
زولا
قالب وبلاگ
زنان ورزشکار
 

ورزش موجب بهبود گردش خون، تعادل هورمونی، تغذیه‌ی بهتر پوست و دفع مواد زائد سمی از طریق تعریق می‌گردد. یکی از عواملی که باعث ایجاد چین و چروک پوستی می‌گردد، کاهش خونرسانی به پوست می‌باشد. پوست دارای رگهای خونی فراوانی است؛ رگهای خونی آب و مواد مغذی را به پوست می‌رسانند. پوست با جذب اکسیژن و دفع اسید کربنیک در امر تنفس مشارکت می‌کند. در اثر گذشت سن، سرعت خونرسانی به پوست و عضلات صورت کاهش می‌یابد. در نتیجه میزان اکسیژن رسانی و مواد غذایی که به پوست می‌رسند کم می‌شود. بهترین راه حل این مشکل، انجام حرکات و نرمش‌های ورزشی برای پوست می‌باشد.

این گونه تمرین و ورزشها سبب تسریع جریان خون و جذب اکسیژن بیشتری می‌شود. بعد از ورزش، پوست و سایر اعضای بدن دگرگون می‌شود و احساس نشاط خواهید کرد، این فرآیند نتیجه افزایش جریان خون و جذب اکسیژن بالاست. وقتی قسمتی از بدن را ماساژ می‌دهید، جریان خون آن قسمت افزایش می‌یابد و سبب رساندن اکسیژن و دیگر مواد غذایی به سلولهای آن قسمت و ترمیم پوست می‌شود.

همراه با انجام ورزشهای بخصوص، تنفس عمیق نیز اهمیت زیادی دارد و خون را در سراسر بدن به جریان می‌اندازد و اکسیژن رسانی به خوبی صورت می‌گیرد. پس سعی کنید در هنگام انجام ورزشهای صورت و یا در هر وضعیت دیگری گاهی تنفس عمیق را انجام دهید. ورزش‌های صورت بیش از آنچه که فکر می‌کنید، بر پوستتان تاثیرگذار خواهد بود و زمانی که واقعاً این موضوع برایتان روشن می‌شود که ورزش را جزء برنامه روزانه‌ی زندگی خود قرار دهید.

[ یکشنبه 11 دی‌ماه سال 1390 ] [ 10:26 ق.ظ ] [ بهاره شجاعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
<