قالب وبلاگ
زنان ورزشکار
 

 ایروبیک موی تای تلفیقی است از تکنیکهای رزمی و مهارتی رشته موی تای آمیخته با گروه های ایروبیک همراه با موسیقی ، این روش منحصر بفرد بعنوان یک تمرین هوازی در جهت تقویت دستگاه تنفسی و قلبی و همچنین هماهنگی عصب با عضله در یک جلسه تمرین مطرح است .
از جمله تأثیرات عالی ایروبیک موی تای می توان به آثار روح بخش این تمرینات بر روی ورزشکاران اشاره نمود . افزایش مهارت تکنیکی، تناسب اندام از دیگر آثار این روش می باشد .از نقطه نظر رقابتی ایروبیک موی تای با طراحی فرم های رزمی می تواند  مسابقات تخصصی و نمایشی را بصورت استانی ، کشوری و بین المللی برگزار نماید .

 

ایروبیک موی تای همگانی : 

دربخش همگانی استراتژی کمیته ایروبیک موی تای معرفی و آموزش تکنیکهای پایه این رشته به کلیه آحاد جامعه است . در بخش همگانی از طریق فعالیتهای ورزشی صبحگاهی و عصرگاهی در باشگاهها و بوستانهای سطح کشور می توان در جهت همگانی شدن رشته موی تای گامهای اساسی را برداشت .
در طراحی بخش همگانی با استفاده از موسیقی با تمپو پائین و حرکات پایه و آسان موی تای و ایروبیک در جذب و آموزش عمومی پیش رفت و سطح آمادگی جسمانی ورزشکاران را افزایش دهیم . 


 

ایروبیک موی تای مهارتی :
همانگونه که از اسم آن برمی آید در بخش مهارتی طراحی تمرینات و اجرای فرمها و مارشالها با ترکیبات فنی و پیچیده می باشد . تمپو موسیقی بالاتر و کامبی نیشن ها بیشتر است و در تایمهای 2 دقیقه قابل اجراست .در بخش رقابتی تیمها موظف به اجرای مارشالها برای کسب امتیاز هستند در تمرینات هوازی یک جلسه ای سطح کلاس آموزشی پشرفته می باشد .  

                                       
ایروبیک موی تای حرفه ای :
در قسمت ایروبیک موی تای حرفه ای تمرکز روی تکنیکهای پیشرفته دست و پا ، تکنیکهای قدرتی ، پرشها ، حرکات آکروباتیک و ... متمرکز می باشد. در این بخش هر تیم می تواند با خلاقیت فرم را طراحی ، موسیقی و کروگرافی خاص خود را در بخش رقابتی ارائه دهد  . 


[ شنبه 10 دی‌ماه سال 1390 ] [ 04:20 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
<