X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
قالب وبلاگ
زنان ورزشکار
 

یک متخصص طب ورزشی معتقد است : زنان ورزشکار نسبت به مردان، دیرتر عرق کرده و همچنین، میزان تعریق در آنها کمتر است.

 اصولا تنظیم حرارت بدن، در ورزشکاران زن بهتر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد. به همین علت درصد خستگی در این افراد بدون توجه به تفاوت نیروی جسمانی کمتر است.

 به تجربه ثابت شده که ورزشکاران مرد، بیش از حد لازم عرق می کنند، در نتیجه مقادیر زیادی از آب و الکترولیتهای ضروری مثل سدیم و پتاسیم را از دست می‌دهند که جایگزین کردن آنها برای تمرین مجدد ضروری است.

از آنجا که میزان عرق کردن در بدن زنان دقیقا متناسب با میزان فعالیت آنها صورت می گیرد تنها با یک وعده غذایی ساده مواد از دست رفته جایگزین می‌شوند. 

گفتنی است، بسیاری از املاح بدن در زمان تعریق از بدن خارج می شوند، که در صورت کاهش بیش از حد این مواد، شخص ممکن است دچار شوک شود.

[ چهارشنبه 30 شهریور‌ماه سال 1390 ] [ 07:27 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]

 

بر پایه‌ تازه‌ترین پژوهش‌ها، ورزش برای تقویت و رشد استخوانهای محکم در دختران و زنان جوان بسیار مهمتر از مصرف کلسیم است.

به گزارش سرویس بین‌الملل ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، محققان دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه جان هاپکینز دریافته‌اند که حتی در میان دخترانی که کلسیم مصرف می‌کنند تاثیر چندانی بر تقویت استخوانها مشاهده نمی‌شود، لیکن زمانی که از این دختران در مورد عادات ورزش‌های آنها پرسیده شد، معلوم شد که ارتباط قوی میان ورزش و تقویت استخوانها وجود دارد.
طبق این مطالعات که در آخرین نسخه‌ مجله “پدیاتریکس” منتشر شده، 17 درصد از استحکام استخوانی در بدن با عادات تحرکات بدنی و ورزش کردن در ارتباط است.
همچنین، مطالعات نشان می‌دهد دخترانی که رشد ماهیچه‌ بهتری دارند نیز استخوانهای کمتری دارند.
مرکز تحقیقات بهداشت زنان جوان در ایالت پنسیلوانیا این مطالعات را از سال 1990 بر روی 112 دختر 12 ساله از پنسیلوانیای مرکزی، آغاز کردند.

همچنین، این مطالعات نشان داد که بخش اعظم تراکم استخوانی زنان در سال‌های ابتدایی و میانی دوران نوجوانی تشکیل می‌شود و همزمان با بالا رفتن سن به تدریج این امر کاهش می‌یابد.
ساخت تراکم استخوانی مطلوب در دوران نوجوانی بهترین روش برای جلوگیری از بروز پوکی استخوان در سنین میانسالی و پیری است.
به گفته‌ پژوهشگران، ورزش ظاهرا مؤثرترین فاکتور در افزایش تقویت استخوانی است.
آنها می‌گویند که استخوان شباهت زیادی با ماهیچه‌ها دارند به طوری که باید برای تقویت، آنها را به کار واداشت.

[ سه‌شنبه 29 شهریور‌ماه سال 1390 ] [ 01:14 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]

 طول انگشتان دست با خصوصیات دیگر فیزیولوژیک بدن در ارتباط است

نتایج این مطالعات دانشمندان انگلیسی در مجله <طب ورزشی> در این کشور به چاپ رسیده است و به نظر می‌رسد این یافته برای بسیاری از بانوان، به ویژه بانوان علاقمند به ورزش بسیار هیجان‌انگیز است.

محققان کالج سلطنتی لندن بر این باورند که طول انگشت انگشتر بانوان نشان‌دهنده استعداد آنها در آموختن مهارت‌های ورزشی است.

در این مطالعه گسترده، 607 زن 25 تا 79 ساله انگلیسی مورد مطالعه قرار گرفتند و اطلاعات مربوط به توانایی‌های ورزشی آنان در طول عمرشان جمع‌آوری شد. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد خانم‌هایی که انگشت انگشترشان کشیده‌تر از انگشت اشاره آنهاست، مهارت و توانایی بیشتری در دویدن و ورزش‌هایی مانند فوتبال و تنیس دارند. این در حالی است که طول این انگشت در اکثر بانوان مساوی یا کوتاه‌تر از انگشت اشاره است ولی طول این انگشت معمولا در آقایان بیش از انگشت اشاره است.


ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 شهریور‌ماه سال 1390 ] [ 02:22 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]

فقر حرکتی دانش آموزان به ویژه دختران محصل کشور ، پیامدهای ناگوار و خطرناکی به لحاظ سلامت جسمانی و روانی به همراه دارد که تبعات آن متوجه سلامت جامعه نیز خواهد شد. به گزارش مهر ، کمبود سرانه فضای ورزشی در مدارس ایران به همراه عدم توزیع مناسب امکانات تفریحی و ورزشی در سطح آموزشگاههای کشور ، باعث شده امروزه شاهد تبعیض ناروا در این بخش باشیم.البته این وضعیت در سطح کلانشهرهایی همچون تهران نیز مطلوب و مفید نیست اما آنچه هست به مراتب بهتر از وضعیت مدارس مناطق کم برخوردار کشور است.بنابر اعلام مسئولان آموزش و پرورش استان هرمزگان ، بیش از 360 هزار دانش آموز دختر و پسر در سطح استان مشغول تحصیل هستند که حدود نیمی از آنها را دختران تشکیل می دهند.

ادامه مطلب
[ دوشنبه 28 شهریور‌ماه سال 1390 ] [ 01:35 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]

فوتبال زنان جوانمردانه تر است یا مردان / فوتبالیستهای زن کمتر تقلب می کنند
بررسی های تصاویر رقابتهای فوتبال زنان توسط محققان نشان می دهد فوتبال زنان شکلی بی آلایش تر از ورزش است که در آن میزان مصدومیتهای تقلبی و میزان خشونت بسیار پایین تر از فوتبال مردان بوده و به نوعی جوانمردانه تر است.

 در حالی که فوتبال مردان و زنان در یک میدان با مدت زمان و قوانینی مشابه برگزار می شوند، اما مشاهده فوتبال زنان و فوتبال مردان تفاوتهای قابل توجهی را در میان شتاب و سبک بازی آشکار می کند. آشکارترین این تفاوتها به گفته پزشکان ورزشی توقف کمتر در میانه بازی است زیرا غیرممکن است که فوتبالیستهای زن خود را برای فریب داور مصدوم جلوه داده و به زمین بیافتند. از این رو جریان بازی فوتبال تیمهای زنان از روند آرامتری برخوردار است.

داوران اولین دوره جام جهانی فوتبال زنان در سال 1991 پس از پایان بازی ها اعلام کردند نسبت به داوری بازی مردان احساس خستگی بیشتری دارند زیرا مردان در هنگام بازی بارها و بارها زمان را به بهانه های مختلف و با خطاهای مختلف متوقف می کنند تا به گونه ای برای رقیب خود کارت زردی دست و پا کنند، اما تیم فوتبال زنان با احترام و یکپارچگی بیشتری بازی می کنند و از این رو توقف زمانی در بازی آنها بسیار محدود تر است.


ادامه مطلب
[ شنبه 26 شهریور‌ماه سال 1390 ] [ 02:29 ب.ظ ] [ بهاره شجاعی ]

   1    2    3    4    5    6    >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
<